skip to Main Content
info@gkretiaugi.lv

Kolekcijas dārzs atrodas 15 kilometru attālumā no Cēsīm, skaistā un mierīgā vietā, ar simtgadīgu stāstu, kur gluži blakus tek neliela, bet mūžam strauja un neaizsalstoša upīte – Pēterupīte (Ārupīte). 

Dārzs veidot sākts 2011.gadā, akcentu liekot tieši uz retajiem un eksotiskajiem augiem, cenšoties tos aklimatizēt un iedzīvināt Latvijas klimatā.
Konkrēti šajā vietā, kur atrodas mans dārzs, laika apstākļi, nezināmu iemeslu dēļ, ir skarbāki – vienmēr ir vējš, kad citur tā nav un sals ziemā lielāks kā citviet.

Tāpēc augiem nākas paciest apstākļus, kas bieži vien neatbilst to klimatiskajai zonai un sadzīvot ar laika apstākļu radīto stresu.
Un ir milzīgi liels abpusējs prieks, kad pavasarī no zemes galviņu izbāž Erantes zieds, sveicina Krokusa sārtais vaigs, sāk vērties pumpuri  Tulpju kokiem, Magnolijām, Zīdkokiem un košāku zaļumu parāda Širmegle.

Dārzs radīts tikai manai personīgajai interesei un vaļaspriekam, tāpēc tas ir “slēgtā tipa” un tikai retu reizi, augi ielūdz ciemos kādu īpašu viesi.
Tomēr labprāt, dalos ar citiem piedāvājot savus mazos ” lolojumus”, kad tie ir savairojušies pārlieku daudz, pavairojot sava dārza atjaunošanai, vai ja kādam zinošam “puķu mīlim” ļoti,loti sakārojas ko pievienot savai kolekcijai.

LAI JUMS VISIEM VIENMĒR ZAĻIE ĪKŠĶĪŠI, MILZĪGS PRIEKS IEEJOT SAVĀ DĀRZĀ UN RADOŠA DZIRKSTS TIEKTIES PĒC JAUNA!

Laipni lūgti manā virtuālajā kolekcijas dārzā!

Ar cieņu – Gunta